Świat biznesu i polityki uwielbia wizualne skojarzenia, a kolor jest prawdopodobnie najsilniejszym elementem w ogólnej wymowie naszego stroju. Podświadomie wszyscy używamy barw do wyrażenia naszego nastroju czy osobowości, a dobrze dobrany kolor gwarantuje, że będziemy odbierane dokładnie tak jak sobie tego życzymy. Jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie, warto poznać psychologiczne znaczenie barw, aby eksponować te cechy, które są pożądane w środowisku zawodowym lub grupie społecznej do której należysz.

Dlaczego kolor niebieski jest tak lubiany przez osoby wiązane z polityką i biznesem?

Ponieważ jest on królem dobrej komunikacji. To barwa, która działa kojąco, a dodatkowo promieniuje autorytetem i elegancją.  Intensywniejsze odcienie rozjaśniają myśli, podczas gdy jaśniejsze, uspokajają i wzmacniają koncentrację. W biznesie, nadaje się na wszystkie części garderoby ale najlepiej prezentuje się oczywiście w sukienkach.

Jeśli zawodowo, nie lubisz szaleć z kolorami, niebieski będzie  najbardziej odpowiednią barwą. Podczas prezentacji czy wystąpień publicznych, zrezygnuj z jaskrawych barw i wyrazistych wzorów. Kolor niebieski spowoduje, że słuchacze będą koncentrowali się na tym co masz do powiedzenia, a nie na tym jak wyglądasz. Czy nie o to nam chodzi? Jeśli udajesz się na negocjacje, gdzie ważne jest abyś osiągnęła porozumienie, niebieska sukienka będzie Twoim największym sprzymierzeńcem. Spowoduje, że będziesz odbierana, jako osoba otwarta na pozytywne rozwiązanie problemu z korzyścią dla obu stron. Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się na wywiad do telewizji – błękit będzie najbardziej odpowiedni. Będziesz wyglądała świeżo i z klasą, nie męcząc przy okazji oczu telewidzów. Nie wiesz co założyć na garden party lub wesele. Idealnym rozwiązaniem będzie błękitna koktailowa sukienka, w Twoim ulubionym odcieniu oczywiście. A wybór jest olbrzymi. Od przepięknych pasteli w kolorze nieba do intensywnego błękitu jaki wybrała Melania Trump podczas podróży służbowej. Poza psychologicznym znaczeniem tego koloru jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. Nie znam ani jednej kobiety, która źle wygląda w błękicie, zwłaszcza jego lekko fioletowym wariancie JACARANDA. Jest jedynym kolorem na świecie, który pasuje absolutnie do każdego, czy to nie cudowne 🙂

Jak nosić błękit w pracy lub na bardziej uroczyste okazje?

Klasycznie możesz spróbować kombinacji z kolorem czarnym, który doda mocy całej stylizacji. Świetnie sprawdzi się również połączenie z szlachetną szarością lub beżem. Jeśli stawiasz na jakość i klasę. W tym sezonie pięknie będzie wyglądał w połączeniu z srebrnymi sandałkami.

Najbardziej jednak podoba mi się to, że w każdym sezonie błękit jest super modny. Nie musisz się obawiać, że w przyszłe lato będzie passe.

FOTO: Iza Magier

 

Zapisz się do Naszego Newslettera!

Dołącz do Nas i zyskaj -10% na pierwsze zakupy.

Loading