Wszystkie kochamy romantyczne białe stylizacje ale jakoś rzadko, same decydujemy się na białą sukienkę, zwłaszcza do pracy.

Jak nosić ten kolor i czuć się świetnie?

Biała sukienka wygląda bardzo jakościowo i z klasą pod warunkiem, że nie wybrałaś modelu kojarzącego się z plażą i strojem kąpielowym.

Biel najlepiej prezentuje się w klasycznych, prostych fasonach, w towarzystwie ciemniejszych dodatków. Tak jak u Amal Cloney, z elementami granatu lub czerwieni. Przy okazji są to bardzo silne kontrasty, które świetnie można wykorzystać w biznesie wzmacniając swój wizerunek. Jeśli więc chcesz być postrzegana jako osoba odważna i kreatywna – noś białe sukienki.

Jest to kolor kojarzony z luksusem, dobrobytem i sukcesem.

W psychologii, oznacza czystość, elegancję i spokój, a dodatkowo budzi zaufanie. Wykorzystaj te cechy w swojej pracy.

No dobrze, biały jest piękny –  ale jak znaleźć swój właściwy odcień, a trochę ich jest. Od czystej, zimnej bieli w lekko niebieskim odcieniu jak domki na Santorini, aż do ciepłego, gęstego kremu lodów waniliowych. Nie wiesz, który odcień jest dla Ciebie? Proponuję mały test:

Sprawdź odcień bieli na zębach i oczach, to jest Twój kolor.

Przy lekko żółtej cerze czysta biel wygląda bardziej świeżo. Ja zawsze proponuję przyłożyć do twarzy najpierw  jeden kolor potem drugi i zobaczyć jak zmienia się nasza kolorystyka. Kiedy wyglądasz na bardziej świeżą i wypoczętą  – wybierz ten odcień.

To już prawie wszystko, prawie bo nie wspomniałam o bieliźnie. Nosząc białe ubrania trzeba uważać na prześwity – najlepiej sprawdza się  bielizna „cielista” bez wzorków czy koronek. Co ciekawe – biała, bardzo często jest zbyt widoczna, chyba że to efekt zamierzony, na przykład na randkę 🙂

Swoją ulubioną białą sukienkę połącz z szarymi pastelowymi dodatkami gdy chcesz wyglądać delikatnie i zmysłowo lub z bardzo modnym tego lata złotem. Dla mocniejszego, biznesowego „looku” proponuję czerń lub czerwień. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać.

Jedno jest pewne. W bieli zawsze będziesz czuła się młodziej, pewniej, bardziej kobieco…

Noś więc białe sukienki w swoim najlepszym odcieniu i rób piorunujące wrażenie 🙂

Potrzebujesz konsultacji w kwestii ubioru do pracy? Sprawdź moje szkolenie konsultacja wizerunkowa.

 

Źródło zdjęcia: posugar.

Zapisz się do Naszego Newslettera!

Dołącz do Nas i zyskaj -10% na pierwsze zakupy.

Loading