Wyobraź sobie sukienkę idealną, taką która pasuje właśnie do Ciebie. Nie jest za krótka ani za długa. Jest miękka i nie gniecie się podczas noszenia. Idealnie dopasowuje się do Twojej sylwetki.
Jest uszyta z tkaniny, która świetnie układa się na Twoim ciele. Jej fason podkreśla Twoje atuty nie eksponując przy tym miejsc bardziej drażliwych.

Czujesz się w niej dokładnie na 100 % kobieco a co najważniejsze BEZPIECZNIE. Wiem, rozmarzyłam się trochę ale są pewne zasady, którą pomogą znaleźć taki ideał, trzeba tylko poszukać.

Po pierwsze WYGODA – nie kupuj sukienki, która jest w którymś miejscu za ciasna, mając  nadzieję, że do niej schudniesz, Spowoduje to tylko niepotrzebną frustrację, i popsuje Ci humor
a nie o to przecież chodzi. Rozmiar ma być taki jaki w obecnej chwili nosisz, i tyle.

Po drugie, poznaj swoje MOCNE STRONY i wykorzystaj je. Aby sukienka mogła być idealna, jej forma powinna podkreślać Twoje atuty, np. wcięcie w talii lub ładny dekolt. Jednocześnie chować niedoskonałości, sama najlepiej wiesz jakie.

Ważne, żebyś wybrała taką, która leży dobrze na Tobie a nie na modelce lub koleżance. Po trzecie KOLOR. Jeśli sukienka ma być bazą w Twojej szafie, pasować do różnych stylizacji i na różne okazje, wybierz jeden z kolorów neutralnych, który najbardziej pasuje do Ciebie. Przy tym, neutralny nie zawsze oznacza czarny. Znam tak dużo kobiet, które pięknie wyglądają w granacie lub szlachetnej szarości a upierają się przy noszeniu czerni. Moim nowym klientkom zawsze robię test przed lustrem. Przykładając najpierw czarną a potem granatową tkaninę, bardzo łatwo zauważyć, która z nich lepiej pasuje do twojej naturalnej kolorystyki twarzy. Wybierz tę, która bardziej podkreśla Ciebie.

Kolejny element to FASON. Sukienka idealna powinna odzwierciedlać Twoją osobowość. Lubisz szlachetną klasykę Czy bardziej nowoczesne cięcia? Romantyczne falbanki czy minimalistyczną prostotę? Twoja idealna sukienka ma wyrażać Ciebie i twój styl życia a nie to, co jest w obecnej chwili modne i do Ciebie zupełnie nie pasuje.

Jeśli chcesz aby sukienka przydała się na więcej okazji, wybierz zasadę:Im bardziej neutralny/prosty krój tym łatwiej o ciekawą stylizację, wystarczy zmieniać dodatki. Co zrobić jeśli znalazłaś świetną sukienkę ale coś nie gra? Może długością lub dopasowanie w biuście lub talii.  Takie sprawy rozwiązują poprawki krawieckie, dostępne w prawie każdym centrum handlowym. Czasem wystarczą maleńkie zmiany aby otrzymać spektakularny efekt, wypróbuj koniecznie.

Na koniec zostawiłam TKANINĘ bo to bardzo istotny element całości.  Nie musisz być ekspertem w dziedzinie materiałoznawstwa, wybierz tkaninę, która wygląda szlachetnie i jest miła w dotyku.  Jeśli tak jest w twoim przypadku , nie zastanawiaj się dłużej, znalazłaś swój ideał.

I ostatnia zasada: Pamiętaj, sukienka idealna to taka, która PASUJE DO CIEBIE a nie odwrotnie.

Zapisz się do Naszego Newslettera!

Dołącz do Nas i zyskaj -10% na pierwsze zakupy.