Powiem Ci jakiej nie wybierać 🙂

Wiele sukienek temu zostałam poproszona przez moją przyjaciółkę o bycie świadkiem na jej ślubie. Jako że jestem perfekcjonistką i estetką chciałam zaprezentować się jak najlepiej.

Wybrałam więc białą dopasowaną sukienkę, w której moim zdaniem prezentowałam się świetnie. Jak możecie się domyśleć, był to najgorszy z możliwych wyborów. Wszyscy goście patrzyli na mnie w dziwny sposób. Nie wiem jak czuła się  moja przyjaciółka, na szczęście nadal chciała ze mną rozmawiać :). Ja natomiast  dostałam nauczkę na całe życie, że wypierając się na tego rodzaju uroczystość trzeba bardzo dokładnie przemyśleć swój strój aby nie urazić osoby, która Cię zaprasza. Nasz strój jest wyrażeniem  sympatii, wsparcia i szacunku osobie która nas zaprasza, lub wręcz odwrotnie.

Jeśli chcesz czuć się odpowiednio ubraną, pomyśl przede wszystkim w jakim środowisku odbywa się uroczystość. Kim są państwo młodzi i ich rodzina.

Czy jest to środowisko konserwatywne i najlepiej sprawdzi się klasyczny look.

Czy możesz pozwolić sobie na większą ekstrawagancję w kolorze czy fasonie sukienki.

 

Kolory, których na pewno należy unikać, i mówię to z doświadczenia –  to biel i czerń.

Świetnie sprawdzą się natomiast pastele i kolory neutralne.

 

Przesada,  czyli wszystkie „ zbyt” jeśli chodzi o sukienkę nie są mile widziane – zbyt krótka, zbyt długa, zbyt ekstrawagancka, zbyt obcisła, zachowaj na inne okazje.

 

Jak osiągnąć „złoty” środek? Postaw na jeden wyróżniający się elemencie stroju. Jeśli zakładasz klasyczną sukienkę dobierz do niej bardziej odważne szpilki lub torebkę.

Jeżeli sukienka jest ekstrawagancka w kolorze lub fasonie, dopasuj do niej stonowane dodatki, w ten sposób nigdy nie przedobrzysz, co za tym idzie nie będziesz czuła się przebrana.

 

Jeśli chcesz wyglądać super jakościowo i nie wydać na to fortuny zastosuj TOTAL LOOK, czyli cały strój w jednym kolorze:

Najlepiej sprawdzą się w tej sytuacji kolory neutralne: granat lub elegancki beż, nie taki nijaki rozmyty ale prawdziwie jakościowy beż w odcieniu kawy z mlekiem. Ponieważ są to kolory popularne, w wielu sklepach, również sieciówkach z łatwością znajdziesz coś dla siebie.

Zestaw uniwersalny to sukienka w klasycznym fasonie, takim w literkę A lub odcinana w talii, długość koniecznie w okolicy kolan. Do tego prosty płaszczyk w podobnym odcieniu (to ważne) i szpilki oczywiście w tym samym kolorze. Sukienkę możesz przewiązać rypsową wstążką lub doszyć diamentowy guzik w stylu „Śniadania u Tiffaniego”. Takie drobne dekoracje kupisz w każdej lepszej pasmanterii.

Taki właśnie look w kolorze granatowym wybrała Viktoria Beckham na ślub księcia Harego i Megan. Wyglądała bardzo jakościowo i z klasą, przynajmniej moim zdaniem 🙂

Zapisz się do Naszego Newslettera!

Dołącz do Nas i zyskaj -10% na pierwsze zakupy.